• https://www.facebook.com/barselonaturu?fref=ts


Barselona’da alışveriş

Size Barselona’da alışveriş yaparken aynı zamanda da keyifli vakit geçirebileceğiniz Passeig de Gracia, La Rambla, Portal de L'angel bölgelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü bu alanlar alışveriş caddesidir keyif içinde gezerek alışveriş yapabilirsiniz.
Bir çok mağazanın pazar günleri kapalı olduğu şehirde  AB vatandaşı olmayanlar  90 Euro üzerindeki alışverişlerinde vergi iadesi (tax free) alabilirler. 

Başta Katalan ve İspanyol kültürüne ait bir çok hediyelik alternatifinin bulunduğu şehirde 
Hediyelikler arasında Gaudi’ye özgü parçalar yaygın olarak kullanılmaktadır. Flamenko dansı ve  Boğa güreşi ile ilgili hediyelikler de şehirde popüler ürünler arasında yer alır.  Ünlü Barça futbol kulübüne ait herhangi bir şey futbolseverler için muhteşem bir hediyelik olabilir. Katalan eşeği temalı birçok ürün seçeneği de vardır. 



Barselona Alışveriş Merkezleri;


El Corte Ingles
İspanya’nın en büyük zincirlerinden biridir. İspanyol kültürünün sembolü olarak bile görülmektedir. Ev eşyası, giyim, parfümeri, süpermarket, kütüphane gibi hizmetleri mevcuttur.

Adres: Plaça de Catalunya, 14
Metro: Plaça de Catalunya


Passeig de Gracia
Aynı adı taşıyan caddenin tamamı alışveriş yapılabilecek yerlerle doludur. Bu ünlü caddede Adolfo Dominguez, Loewe, Chanel, Yves-Saint-Laurent,Louis Vuitton,Hermès, Laurel, Zegna, Max Mara,Gucci,Escada ve gibi markaların mağazalarını bulabilirsiniz

Adres: Passeig de Gracia
Metro: L2, L3 ve L5, Passeig de Gracia, Diagonal


Passeig de Gracia

Centro Comercial Diagonal Mar
Diagonal Sokağı’nın başında bulunan bu alışveriş merkezi alışveriş yapabileceğiniz, sinemaya gidebileceğiniz, bir şeyler yiyip içebileceğiniz bir yerdir.

Adres: Avinguda Diagonal, 3
Metro: Maresme, Forum, Selva de Mar, Besós-Mar 

Centro Comercial GRAN VIA 2
Barselona Ticaret Merkezi’nin yanında bulunmaktadır. 180’den fazla mağazanın yanı sıra dinlenip yemek yiyecebileceğiniz 20 kadar restoran da vardır.

Adres: Avinguda Gran Via, 75-97
Metro & Otobüs: FGC: Ildefons Cerdà ya da Europa/Fira

Arenas Commercial Centre Barcelona
Bu alışveriş merkezine geldiğinizde Museum of Rock de görebilirsiniz.

Adres: Gran Via de les Corts Catalanes, 373-38
Metro L1 ve L3 : Plaça Espanya

Moll d’Espanya – Maremagnum
La Rambla’nın devamında yer alan bir alışveriş merkezidir. Mağazaların yanı sıra ilginç lezzetlerin tadılabileceği restoranları ile de ilgi toplamaktadır.

Adres: Moll d’Espanya
Metro: L3
Ziyaret Zamanı: Her gün 10:00 – 22:00, restoranlar 01:00’e kadar açıktır.


Moll d’Espanya– Maremagnum

L’illa Shopping Center
Şehrin iş hayatının en yoğun olduğu yerlerden birinde yer alan bu alışveriş merkezi oldukça popüler bir yerdir. Ünlü giyim mağazalarının yanı sıra bir yiyecek marketi, süpermarket, restoranlar, kuaför, bir otel ve birçok ofis de bu binada bulunmaktadır.

Adres: Avinguda Diagonal, 545-565

La Maquinista
La Maquinista bir açık hava alışveriş merkezidir. Katalonya’daki en büyük merkezdir. Demirden yapılan bu komplekste 230 tane mağaza vardır. Adres: Paseo de Potosí, 2

Otobüs: 11, 42, 60, 73




La Maquinista


 





Yorumlar - Yorum Yaz